Az Egyetem és Város - előadást tartottunk

Szerdán délután a Szent József Gimnázium Dísztermének széksorai szépen lassan kezdtek megtelni, hiszen 17:00-tól Kerepeszki Róbert, a DE Történelmi Intézetének tanszékvezető docense készült előadást tartani „Debrecen társadalma és az egyetem a két háború között”.

JKE 18.01.17.13

A Gimnázium és a Kollégium diákjain kívül a Főnix és Bárány városi vetélkedő résztvevő csapatai is képviseltették magukat. Az előadás része volt a „Tudj meg többet a történelemről” c. egyesületi projektnek.

JKE 18.01.17.12

Az előadás rövid, frappáns módon foglalta össze a Debreceni Egyetem és a Debrecen városa közötti társadalmi kapcsolatát a két világháború között, s közben képet kaphattunk a korabeli magyar politikáról, társadalomról.

JKE 18.01.17.14

Köszönjük az előadónak, hogy vállalta a felkérést, Árvai Tünde prefektának a szervezést, bízunk benne minden résztvevő hasznosnak találta a rendezvényt.

JKE 18.01.17.15