• Híreink

Rock&Read - kritikus és kortárs

2017. december 21-én folytatódott a Rock&Read elnevezésű beszélgetéssorozat, melyen debreceni kritikusok vitatnak meg kortárs irodalmi műveket. A FISZ Fiatal Írók Szövetsége és a Járom Kulturális Egyesület által szervezett program alkalmán a résztvevők, Balajthy Ágnes és Pótor Barnabás két fiatal költő debütálását értékelték.
JKE. 17.12.21. 02
 
Az egyik Zilahi Anna első könyve „A bálna nem motívum” volt, mely a Magvető kiadó Időmérték sorozatában jelent meg. A másik kötet Horváth Veronika költői indulását tartalmazó, a „Minden átjárható” című kötet volt, mely a FISZ gondozásában került a polcokra. Az eddig döntően dicsérettel illetett kötetek értelmezése mellett a pályakezdéssel kapcsolatos kérdésekre is kitértek a kritikusok. Az esemény moderátora Bihary Gábor volt.

JKE. 17.12.21. 01

Ajánlott cikkek:

Erdőbényén meséltünk

A fenntarthatóságról beszélgettünk a Hatvanisokkal

Az első világháború 1917–18: a döntés évei

\"Elmondom, hogy tegnap még ott voltam…\" – Rólunk írták

Egy sötét folt az Észak-Alföld történetében: Gulág