• Híreink

Mitől város a város? – Előadást szerveztünk az Egyetemen

Április 11-én A Történelmi Intézettel és a Hatvani István Szakkollégiummal közösen hívtuk meg Prof. Dr. Gyáni Gábor akadémikust, hogy Változatok városra: Budapest és a mezővárosok c. tudományos ismeretterjesztő előadását megtartsa. A programon szép számmal vettek részt hallgatók több tudományterületről is.
JKE 18.05.22K
 
A tanulságos előadás egyfajta letisztult tolmácsolása volt az előadó eddigi legtöbbet kutatott problémakörének. Örülünk, hogy elfogadta meghívásunkat, és jól érezte magát – ismét – városunkban.
JKE 18.05.22M
 
Az érdeklődők hamarosan interjút olvashatnak Gyáni professzor úrral az Újkor.hu – A Velünk élő történelem portálon. A program az Emberi Erőforráskezelő Támogatáskezelő támogatásával, a „Talentum Café” című programsorozatot keretében valósult meg.

JKE 18.05.22L

Kapcsolódó cikkek:

Mit mond még mai is nekünk Jókai?

Várostörténeti vetélkedő – A döntő

Az Egyetem és Város - előadást tartottunk

Az első világháború 1917–18: a döntés évei

Legyél Te is Önkéntes!