• Híreink

Kortárs irodalmat az iskolába!

A Járom Kulturális Egyesület szervezésében ismét egy rendhagyó középiskolai órán vehettek részt ezúttal sárospataki diákok. Meghívásunkra Závada Péter kortárs költővel beszélgethettek 2018. május 2-án a Sárospataki Református Kollégium gimnazistái és az Árpád Vezér Gimnázium diákjai versről, zenéről, az alkotási folyamatról.
Egyesületünk célja az volt, hogy rámutassunk: az irodalom nem egy tankönyvszagú érettségitantárgy, hanem egy olyan élő dolog, mely élményt adhat. Ennek terjesztéséért nem vagyunk restek szűken vett régiónk határát is átlépni. Már csak azért sem: hátha kedvet kapnak a diákok egyetemünkhöz…

18.05.22N

Köszönjük a fogadó iskoláknak a bizalmat, reméljük rászolgáltunk, és máskor is lehetőségünk lesz hasonló programokkal felkeresni őket. Köszönjük Závada Péternek, aki nem keveset utazva vállalta a beszélgetéseket.

18.05.22O


(A lelkes szervezésért pedig a Lapis házaspárt illeti köszönet)Kapcsolódó cikkek:

Mit mond még mai is nekünk Jókai?

Rock&Read - kritikus és kortárs

Tollak, békák és kacsák – Gyereknap a Járommal

Könyvbemutatót tartottunk az Ünnepi Könyvhéten