• Híreink

Konferencia a Monarchiáról

Hetedik alkalommal tartottak konferenciát a Város és vidék sorozat keretein belül Hajdúnánás Városi Önkormányzata, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete, valamint a Járom Kulturális Egyesület közös szervezésében Hajdúnánáson. A téma ezúttal az idén száz éve felbomlott Osztrák-Magyar Monarchia volt.

 A „Volt egyszer egy Monarchia” című tanácskozáson végül tíz előadó prezentációjára került sor, az előadások pedig szerteágazó szempontrendszert követve referáltak a Monarchia világháborús készületeiről, a mezőgazdasági művelés szintjeiről, helytörténeti kérdésekről vagy éppen a nemzetiségek problematikájáról, két előadás pedig a korszakot irodalmi művek elemzésén keresztül közelítette meg.

JKE18.0610.A

JKE18.0610.C
Ifj. Barta János professzor emeritus plenáris előadása

JKE18.0610.B
Uri Dénes Mihály, az egyesület tagjának előadása

A többek között a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának támogatásával megvalósult rendezvény programja a link mögött található.

 

Kapcsolódó cikkek:

Mitől város a város? – Előadást szerveztünk az Egyetemen

Az Egyetem és Város - előadást tartottunk

Várostörténeti vetélkedő – A döntő

Az első világháború 1917–18: a döntés évei

Rock&Read - kritikus és kortárs