• Híreink

Politika és emlékezet – Szakkolis előadásban közreműködtünk

A Járom Kulturális Egyesület társszervezésében Balogh László Levente a DE BTK Politikatudományi Tanszék docensének a Hatvani István Szakkollégiumban 2016. május 18-án megtartott előadásán többek között arra kereste a választ, hogyan határozhatjuk meg, hogy mi a történet-, vagy múltpolitika? Hol érhető tetten az állam szerepe az utóbbiban? Merre mutatott a debreceni Lenin szobor és hogyan „magasztosulhatott” a Raoul Wallenberg emlékmű a betegség elleni harcot szimbolizáló Kígyóölő szoborrá?
 
 

OJ 16.06.01. Kép Címpkép

Az Egyesület és a Szakkollégium együttműködésében létrejött előadásról Szabó-Zsoldos Gábor írt beszámolót, melyet teljes terjedelemben az Újkor.hu – A velünk élő történelem c. online történelmi portálon olvashatnak.