• Híreink

Forradalmi főhajtás - Történelmi filmklubb a Szent Józsefben

2016. október 19-én 16 órai kezdettel a Szent József-esték keretében került sor a Forradalmi filmkockák címet viselő filmmontázs levetítésére a Szent József Gimnázium dísztermében. A megjelenteket a Járom Kulturális Egyesület elnöke Novák Ádám köszöntötte, hiszen a Kultúrzsongás Debrecenben pályázat megvalósításának egyik állomását jelentette az esemény.

16.10.20

Bevezetőjében Árvai Tünde prefekta, a filmmontázs készítője elmondta: "Néhány évvel ezelőtt kutatást végeztek a 16 év feletti korosztály körében és arról faggatták őket, hogy milyen ismeretekkel rendelkeznek az 1956-os forradalomról. Tudják-e egyáltalán, hogy mire emlékezünk október 23-án? Elmondásaikból kiderült, hogy a rendszerváltást követően felnövekvő fiatalok alapvetően két forrásból tudják begyűjteni az információt e témáról: a családban és az iskolai oktatás keretében..."

A beszámoló folytatásáért látogassanak el a debreceni Szent József Kollégium blogjára.

 

 Kulturzsongas