• Híreink

Emléktáblát avatunk

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata emléktáblát avat „Az 1944/45-ben Debrecen városából és a „Pavillon” Cs. és kir. gyalogsági laktanyában létesített gyűjtőtáborból Szovjetunióba elhurcoltak emlékére” 2016. november 25-én 10.00 órai kezdettel a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumánál. Egyesületünk is közreműködik.


16.11


Az ünnepséget követően előadást tart Dr. habil. Barta Róbert tanszékvezető egyetemi docens (DE Történelmi Intézet Egyetemes Történeti Tanszék) a Járom Kulturális Egyesület szervezésében Magyarország szovjet megszállása és ennek következményei 1944-45-ben” címmel. A rendezvény nyíilvános, minden érdeklődőt szeretettel vár Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Járom Kulturális Egyesület.

 

A címlapkép forrása a Debreceni Képeslapok Blog.

A Pavillon laktanyáról bővebben Czizmadia Jószef honlapján olvashatnak.

 

Gulág