• Híreink

TREXIT? Vitaest az amerikai elnökválasztásról

Ismét együttműködésre került sor a Hatvani István Szakkollégiummal, ezúttal az amerikai elnökválasztás kapcsán ültek le beszélgetni a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi karának oktatói: Lévai Csaba egyetemi docens (Történelmi Intézet, Egyetemes Történeti Tanszék) és Borus György egyetemi adjunktus (Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra Tanszék).
JKE 16.12.02.01
 
A vitaest témáját a 2016. november 8-i elnökválasztás eredménye adta, Donald Trump ugyanis kampányában előrevetítette: szélsőségesebb lépésekre is képes, hogy „ismét naggyá tegye Amerikát”. Az angolszász kultúráról, az elektori rendszerről, a kampány újdonságairól és a lehetséges jövőről tartottak kurzust a vitapartnerek szép számú hallgatóság előtt. Helyszínként a Kossuth Lajos Kollégiumok III. sz. épület, V. emelet előadóterme szolgált.

JKE 16.12


Örülünk, hogy ezt a rendezvényt is támogathattuk.