• Híreink

Legyen, vagy ne legyen robot? Ez itt a kérdés!

Mindenki számára ismerős a fogalom: informatika. Ez vesz minket körül mindennap, egyre több helyen. Kevesen ismerik azonban az informatika fejlődésének történetét, az annak hatásairól gondolkodók elméleteit. Nem mindenki hisz ugyanis a kibernetikában, vannak, akik a modern technika előretörését végzetesnek látják az emberiségre.
 

JKE 17.04.30.2

A Szakkollégium és Egyesületünk közös szervezésében megvalósult "Antikibernetika" című előadás a fenti témát feszegette, igyekezett támpontot adni a felvetett kérdések megválaszolásához. A hallgatóságot ezúttal Békés Márton, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója kalauzolta ebben a sokak számára ismeretlen világban. Az előadóval interjú is készült, az előadásról pedig egy rövid videóösszefoglaló is megtekinthető. Az előadás a Hatvani István Szakkollégiummal közös szervezésben valósult meg 2017. április 26-án.

JKE 17.04.30.3

JKE 17.04.30.4