• Híreink

Gasztronómiai irodalmi kalauz

„Rézi néni (Doleskó Teréz) egy szegedi szakácsnő volt a XIX. sz. második felében. Egy 1876-os szakácskönyve van a birtokunkban, mely arról híres, hogy először használja a ma használatos SI mértékegység rendszert. Valamint egyszerű és nagyszerű recepteket tartalmaz, amelyekben gyakran szerepelnek a már szinte elfelejtett régi, magyar fűszerek (tárkony, majoranna).”
 
 
JKE 17.05.15.02
 
Ezt a leírást a debreceni Rézi Néni Vendéglője oldalán olvashatjuk. Hasonló különlegességekkel gyarapította a hallgatók tudását Saly Noémi irodalomtörténész, muzeológus a "Rézi néni meg a Torkosborz – Arcok és harcok a magyar gasztronómiai irodalomban" című előadásával. Az előadás a Hatvani István Szakkollégiummal közös szervezésben valósult meg 2017. május 11-én. Röviden és tömören ímhol egy mozgókép összeállítás

JKE 17.05.15.03